Основні відмінності сталевого кола від катанки і гладкої арматури

вересень 09, 2019 | Перегляди: 22 |
Сталевий круг – одна з найбільш популярних різновидів круглого металопрокату. Має форми сталевого прутка і дроту, намотаного на бухти.
Зовні він дуже схожий на катанку і гладку арматуру А1, проте між ними є істотні відмінності, які повинні враховуватися при виборі матеріалу.

Основні відмінності


Незважаючи на зовнішню схожість з іншими видами металопрокату, сталевий круг має характеристики, що перевершують аналогічні показники у гладкої арматури і катанки. Так, він більш рівний і міцний, має кращу гнучкістю (при невеликому вигині, він здатний відновити свою початкову форму).
Перетин кола також на порядок точніше. При цьому його діаметр може досягати 40 см-У інших виробів цей показник набагато менше.
Все це відбивається на ціні – вартість кола вище, ніж на схожий металопрокат інших різновидів.
Для більш повного уявлення про відмінності, варто докладніше ознайомиться з усіма трьома видами металопрокатних виробів.

Круг гарячекатаний


Круг гарячекатаний


Параметри регламентуються ГОСТ 2590-2006.
Згідно із затвердженими стандартами даний вид металопрокату має 6 клас точності. При цьому прутки довжиною до 6 метрів можуть виготовлятися практично з будь-якого виду сталі, допускається ГОСТ, а вироби, які перевищують цей параметр, тільки з високолегованої.
Залежно від використовуваного матеріалу та призначення матеріалу, його можуть піддати додатковій термічній обробці – для поліпшення якостей, зокрема, для підвищення міцності.
Діаметр гарячекатаного кола може змінюватись в межах від 5 до 250 мм При діаметрі від 5 до 14 мм він реалізується в бухтах, а при показниках 10-250 – в прутках.
Застосовується в будівництві для армування ЖБ-конструкцій і виготовлення металоконструкцій.
Крім того, з нього виточують втулки, болти, шайби та інші деталі, виготовляють металеві каркаси, огорожі, решітки та інші конструкції.

Катанка загального призначення


Катанка

Проводиться згідно ГОСТ 30136-95 і різним технічним умовам. Для виготовлення використовується сталь марок Ст0-3. На вимогу замовника, катанка може піддаватися додатковій термообробці. При цьому може використовуватися різний спосіб охолодження готового виробу.
Діаметр металопрокату - від 5 до 11 мм. Клас точності-в 2 (згідно ГОСТ 2690).
Катанка застосовується у виробництві електродів, дротяних елементів для зварних робіт, телеграфних проводів і різних канатів. Широке застосування знайшла вона і в армуванні бетонних виробів в будівництві.

Арматура А1


Арматура

Відповідає ГОСТ 5781-82. У виробництві використовується сталь Ст3 (спокійна, напівспокійна і кипляча). Точність, згідно ГОСТ 2590, відповідає маркуванню в 1.
Технологія термообробки у виробництві гладкої арматури не застосовується.
В асортименті представлені варіанти з діаметром від 6 до 40 мм.
Застосовується в будівництві при створенні залізобетонних виробів, всіляких конструкцій і деталей з металу.

Упаковка, транспортування, зберігання


Всі три види круглого металопрокату упаковуються, перевозяться і зберігаються однаково:

  • Прутки формуються в упаковки вагою не менше 4, але не більше 8 т. Кожна зв'язка стягується у трьох місцях за допомогою сталевої стрічки або катанки. Для полегшення перенесення, навантаження і розвантаження на них додатково кріплять хомути.
  • Більш тонкий прокат намотується в бухти вагою від 800 кг до 1,5 т. Для того, щоб зв'язки не розсипалася, її стягують дротом або катанкою.

Перевезення металопрокату в бухтах здійснюється залізничним транспортом (по 70 тонн вантажу), або у вантажівках з довжиною кузова не менше 6 м.

Зберігатися всі три матеріали можуть на відкритому повітрі при природних погодних умовах.